Ben Kimim?

1971, İstanbul doğumluyum. Henüz 14 yaşında, aldığım GW Basic programlama dersleri sayesinde, bilgisayar ve yazılım dünyası ile tanıştım. Üniversite yıllarımda, okuduğum bölüm sebebiyle;  severek ve isteyerek; bilgisayar ve yazılım ile daha fazla haşır neşir olmaya başladım.

Öğrenmeyi ve öğretmeyi çok seviyorum. Henüz ortaokul sıralarında vermeye başladığım özel dersler; üniversite yıllarında yaptığım anketörlükler sayesinde part–time olarak çalışmalarım sayesinde ailemden aldığım harçlıklar dışında, ek kazançlar elde etmeye başladım.

1995 yılı 13 Şubat’ında, IT sektöründe profesyonel iş hayatıma başladım. O günden bu yana çeşitli firmalarda proje ve ürün geliştirme konularında; süreç yapılandırmamalarında ve kalite süreçlerinin kurulması ve yürütülmesi aşamalarında çalıştım.

Çalıştığım yazılım firmaları sayesinde, Türkiye’nin ve dünyanın hatırı sayılır kurumsal firmalarına, özel ürün ve hizmet geliştiren ekiplerde, proje yöneticiliği ve analistlik yaptım. Projelerin presales aşamalarından, analiz, test, kullanıcı kabul testleri ve ürün teslimi süreçleri dahil olmak üzere tüm süreçlerinde aktif rol oynadım. Ürün teslimi ardından destek operasyonları süreçlerinin kurulması ve yürütülmesi süreçlerinde bulundum.

Evli ve aralarında üç yaş olan iki erkek çocuk annesiyim. Hem çocuklarına ileri düzeyde bağlı olan; hem de işine aşık biri olarak sosyal çevremi de mümkün olduğunca yürütmeye çalışan kadınlardan biriyim. Yapılan her işin, kendi işi gibi sahiplenerek, zevkle yapılmasına; ekip ruhunun ön planda olduğu projelerin çok daha başarı ve mutluluk getirdiğine inananlardanım.  

Bir kadın olarak projeler, ürünler ve hayat konusunda edindiğim bilgi ve tecrübemi paylaşmak; teknolojiyi takip ederek; yeni bilgileri aktarmak arzusuyla bu siteyi açtım.

Herhangi bir kusurum olursa şimdiden affınızı diliyorum. Sektörde uzun yıllardır var olsam da blog yazma konusunda henüz yolun başındayım. Umarım, yazdıklarım ve yazacaklarım konusunda sizlere fayda sağlayabilirim ve olumlu yorumlarınızı alabilirim.

Saygı ve Sevgilerimle,

Filiz Döloğlu ER