İş Hayatında Kendine İnanmak…

İş hayatına para kazanma amacıyla başlar çoğu insan. Üniversiteden mezun çoğu kişi için çok normaldir tabii ki ilk hedefin bu gibi görünmesi. Ama asıl olan para değil, inanarak işini yapmaktır. Önce kendine inanmalı insan, sonra işine ve etrafına.

Düşünün bir kere: Bir iş yapıyorsunuz ama sadece size verilen görevi yerine getiriyorsunuz. Ne kadar mutlu eder ki insanı, biri bir şey istediği için yapmak? Hatta hiç tanımadığınız, herhangi bir insan istiyor bunu ve siz de zorunlu olduğunuz için yapıyorsunuz. Doğrusu beni hiç bir zaman mutlu etmedi bu gibi şeyler. Ben inandığım, güvendiğim işe odaklandım hep. İnandığın işe odaklanman için, inandığın işte çalışacaksın önce. Para sonraki hedefin olacak ki, inandığında ve gerçek başarıyı yakaladığında, para ardından gelecektir zaten.

Önce para demeyin; getirdiği paraya değil, önce kendinize inanın. Hedefinizi belirleyin ve koşun. İnandıklarınızı paylaşın, aktarın. İnandıklarınızla fark yaratın. Para ise, inandıklarınızın arkasında sizi saklı bir şekilde bekliyor.

Haydi, bugün kendini tekrar dinle ve kendine inan. Ve gör, bak hayatında neler değişecek…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.